Yeni Evinize Taşınırken Eşyalarınızın Yerleşimi

Yeni bir eve taşındığınız zaman, eski evinizdeki eşyaların yeni evinize uyumlu şekilde yerleştirilmesine dikkat etmeniz gerekir. Bazen taşındığınız yeni ev, eski evinize oranla daha küçük olabilir. Bu durumda da eski evinizdeki eşyalarınız yeni evinize sığmaz ve sıkıntı yaşatır. Yeni bir eve taşınmadan önce evin m2 ölçüsü ve şu an yaşadığınız evin m2 ölçüsünü karşılaştırın. Bu sayede yeni evinize taşınırken eşyalarınızın yerleşimi konusunda daha az sıkıntı yaşarsınız. Eğer m2 boyutunda evler birbirine yakınsa bu durumda eşya yerleşiminde de çok sorun yaşamazsınız. Elbette sadece m2 boyutu tek başına yeterli bir kıstas olmaz. Evlerin oda tipi ve odalara ayrılan m2 de oldukça önemli ve eşya yerleşimi konusunda dikkat isteyen bir detaydır. Yani, şu an oturduğunuz evin salonu 40 m2 ise ve içinde birçok eşya var ise yeni evinizin salonu 20 m2 olabilir. Bu da doğal olarak sizler için yeni evinize taşınırken eşyalarınızın yerleşimi konusunda sorun yaşatır. Yani, hem yeni taşındığınız evin eski evinizle m2 açısından benzerliği hem de odalara ayrılan m2 ölçülerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Taşındıktan Sonra Yeni Eşya Almalı Mıyım

Genelde yeni bir eve taşınan insanlar eski eşyalarının yerine yenilerini satın alma yoluna gidiyorlar. Özellikle de kiralık değil de ev sahibi olmuşsanız çok büyük ihtimalle yeni eşya almayı düşünüyorsunuzdur. Bu konuda size verebileceğimiz tavsiye, eğer eski eşyalarınız tarih olarak çok eski sayılmaz ise yeni eşya almanıza gerek yoktur. Yani, yeni evinize taşınırken eşyalarınızın yerleşimini eski eşyalarınızla da çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin mobilyalar ve beyaz eşyalar uzun süre kullanım amacıyla üretilen ürünlerdir ve bu tür ürünler yıllarca hatta on yıllarca kullanılabilme potansiyeline sahiptir. Bu sebeple de bu ürünleri eski evinizden getirip kullanmanızı önermekteyiz. Elbette yeni evinize taşınırken eşyalarınızın yerleşimi yapılırken bu eşyaların taşınma esnasında zarar görmemiş, çizilmemiş ya da herhangi bir darbeye maruz kalmamış olması gerekir. Bunun için de eşyaların güzel şekilde paketlenip, kolilenip taşınması gerekir. Mobilya ve beyaz eşyanın aksine daha kısa ömüreri olan elektronik eşyalarınız çok eski ise onları taşındığınız evinize adapte etmek için yeni elektronik eşyalar alabilirsiniz.

Eşyalar Evime Sığmazsa Ne Yapmalıyım

Yeni eve taşınanların en çok şikayet ettikleri durumlardan bir tanesi de eşyalarının yeni evlerine sığmaması durumudur. Aslında sadece eşyaların yeni eve sığmaması değil, yeni evin büyük olması halinde eski eşyaların yeni eve az gelmesi durumu da yaşanabilir. Bu tür sıkıntılara karşı önleminizi taşınmadan almanızı tavsiye ediyoruz. Yani yeni evinize taşınırken eşyalarınızın yerleşimi için hazırlığınızı erkenden yapmanızı önermekteyiz. Eğer yeni ev daha büyükse ve eşyaların yetmeyeceğini düşünüyorsanız yeni eşyalar alabilirsiniz. Yeni ev daha küçükse de fazlalık olan eşyalarınızı başkasına verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir