Mobilya Taşırken Dikkat Edilecek Şeyler

Mobilya taşımak, en zor eşya taşıma işlemlerinden bir tanesidir. Mobilyalar hem ağır, hem kırılmaya meyilli hem de çizilme ihtimali olan eşyalardır. Tüm bu sebeplerden dolayı da mobilya taşırken çok dikkatli olmakta fayda var. Mobilyaların her parçası ayrı ayrı ve yanında çizme ihtimali olan başka eşyalar olmadan taşınmalıdır. Mobilya taşırken dikkat edilecek şeyler arasında en başta mobilyaları sivri uçlu eşyalarla yan yana taşımamaktır. Yalnızca sivri uçlu eşyalar değil, metal olan tüm eşyalar mobilyalardan ayrı şekilde taşınmalıdır. Bilindiği gibi, mobilyalar uzun süreli ve yıllarca kullanılan pahalı ürünlerdir. Herhangi bir taşıma esnasında bu ürünün zarar görmesi de maddi olarak kullanıcıları büyük zarara sokabilir. O sebeple de mobilya taşırken dikkat edilecek şeyler konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bunun yanı sıra mobilyaların yapısı da taşınmayı etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Yani, deri bir yüzeye sahip olması, kumaş bir yüzeye sahip olması, ahşap ayaklı olması, metal ayaklı olması gibi faktörlerin tamamı mobilya taşıma esnasında fark yaratacak etkenlerdir.

Montajsız Taşınan Mobilyalarda Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde yaygınlaşan demonte, yani montajsız şekilde gelen mobilyaları, yeni evinize taşırken hem boyutu ufaltmak için hem de daha pratik taşınması amacıyla tekrardan demonte hale getirebilirsiniz. Böylece hem mobilyaların kırılma ihtimalı azalır, hem taşırken yük olarak daha kolay taşınır, hem de daha az yer kaplar. Mobilya taşırken dikkat edilecek şeyler ile alakalı olarak, eğer mobilyalarınız demonte edilebilen yani sökülebilen parçalara sahipse ilk olarak sökme işlemini yapmalısınız. Daha sonra tüm ekipmanlarını ayrı ayrı poşetleyip, çizilmelere karşı korunaklı hale getirmelisiniz. Ürün size karton kutuda gelmişse bu kutuları atmayın ve taşınma işleminde yine ürünü bu kutuya yerleştirip taşıyın. Ürünün yanında kutuyu veya poşeti delecek metal şeylerin olmaması da mobilya taşırken dikkat edilecek şeyler arasındadır. Demonte şekildeki ürünlerinizi yeni evinize getirdikten sonra kurulum işlemini yapabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta da, tekrar montaj ederken kullanacağınız alet edevatların yanınızda olması gerektiğidir. Yani bu ekipmanları eşyalar arasında üst sıralara koyun.

Montajlı Mobilya Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Montajsız gelen mobilyaların taşınması daha kolayken, montajlı olan ve sökülemeyen mobilyaları taşımak çok daha zordur. Bunun temel sebebi de bu ürünlerin hem yük olarak hem de kapladığı alan olarak zorlayıcı olmasıdır. Montajsız ürünleri söküp çok daha küçük parçalar halinde taşıyabilirken, montajlı mobilyaları taşımak daha yüksek efor harcatır. Mobilya taşırken dikkat edilecek şeyler konusunda montajlı mobilya taşırken önem vereceğiniz ilk nokta ürünü profesyonel firmalara taşıtmak olmalıdır. Diğer ekipmanları kendiniz taşıyabilirken, büyük boyutlu ve kırılmaya karşı hassas olan mobilyaları profesyonel nakliye firmalarına taşıtmanızı öneriyoruz. Evimtaş Nakliyat olarak evinizdeki mobilyaları en uygun fiyatlarla, profesyonel ekibimizle birliktesorunsuz olarak yeni evinize taşıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir