Ağır ve Büyük Eşyaların Taşınması Nasıl Yapılmalı

Taşınma işlemini stresli hale getiren ve en çok yorucu olan bölümlerinden biri de ağır ve büyük boyutlu eşyaların taşınmasıdır. Özellikle de koltuklar, kanepeler, beyaz eşyalar gibi hem boyut olarak büyük hem de ağır olan eşyaların nakliyesi zorlayıcı olabilmektedir. Normal zamanlarda evimizde temizlik yaparken bile bu tür eşyaların yerini değiştirmek dahi zorlayıcı bir işlem haline gelmekte iken başka bir eve nakliyesi daha da stresli bir süreç olabilir. Profesyonel firmalardan destek almışsanız, tecrübeleri ile bu konuyu daha basit bir hale getirebilmekteler ancak yine de ağır eşyaların taşınması nasıl yapılmalı sorusuna cevap olarak, bazı önerilerde bulunacağız. İlk olarak eğer mobilya taşıyacaksanız ve mobilyanız sökülebilen yani demonte edilebilen bir yapıda ise montajını söküp parça parça taşımanızı öneriyoruz. Bu şekilde, hem mobilyaların kapılardan çıkışı ve yüklenmesi kolay olacaktır hem de daha hafif hale gelecektir. Mobilyalarınız yeni evinize aktarılmışsa orada tekrardan monte edebilir ya da ettirebilirsiniz. Bunun yanında mobilyaları kesinlikle tek başınıza taşımayı düşünmeyin. Oldukça ağır olan bu eşyalar beliniz başta olmak üzere vücudunuza bu taşıma esnasında zarar verebilir.

Ağır Eşyalarınızı Planlı Şekilde Taşıyın

Ağır eşyaların taşınması esnasında planlı bir şekilde taşımak çok önemlidir. Yani, birden bire sırtınıza bir koltuğu yükleyip, araca götürmeye çalışmayın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk seçenek demonte etme seçeneğidir. Eğer mobilyalar montajı çıkarılamayan türden ise o zaman yapmanız gereken mobilyanın ağırlığına göre 2 veya 3 kişi olarak taşımanızdır. Kesinlikle tek başınıza taşımaya kalkmamalısınız, bu konu ağır eşyaların taşınması nasıl yapılmalı sorusu ile alakalı önemli bir tavsiyedir. Eşyalarınızı çıkarmadan önce kapıdan geçip geçemeyeceğini iyi hesap edin. Eğer eşyalarınızı taşırken evin içerisinde yolunuza çıkabilecek sehpa, masa, süs eşyaları gibi şeyler varsa hepsini kaldırın ve yolunuzun üzerini tamamen boşalttığınızdan emin olun. Bu sayede ağır bir yük taşırken beklemek zorunda kalmadan, hızlı bir şekilde araca yüklemesi yapılabilir.

Profesyonel Taşımacılık Günümüzde Büyük Bir Avantaj

Son yıllarda bolca rastladığımız profesyonel taşımacılık hizmetleri oldukça büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Ağır eşyaların taşıması oldukça zorlu bir işlem olduğundan dolayı, profesyonel olarak yardım alıp bunun yanı sıra asansörlü taşımacılık seçeneğini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu sayede aklınızda bulunan ağır eşyaların taşınması nasıl yapılmalı  sorusuna net bir cevap alabilirsiniz. Tüm eşyalar profesyonel ekipler tarafından taşındığı için herhangi bir ekstra çaba sarfetmenize gerek kalmıyor. Elbette bunun yanı sıra eğer asansörlü sitemle taşınacaksa eşyaların asansörlü sisteme yüklenmesi de dikkat edilecek noktalardan biri. Bu noktayı da eşyalarınızı taşıyan profesyonel firma çalışanları muhtemelen biliyorlardır. Biz de Evimtaş Nakliyat olarak profesyonel taşımacılık hizmetimizle ağır eşyalarınızın kolayca nakliyatını sağlıyoruz. Eğer bu tür bir hizmet almayacaksanız ve eşyalarınızı kendiniz taşıyacaksanız, bahsettiğimiz şeyleri unutmamalısınız. Yani tek başınıza taşımamaya ve eşyaları taşıdığınız alanda size engel olabilecek herhangi bir şey olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir