Pratik Ev Taşıma Bilgileri

Pratik ev taşıma bilgileri Her alanda olduğu gibi ev taşıma sırasında da bazı bilgiler hayat kolaylaştırıcı olabiliyor. Öncelikle taşıyacağınız mülkün büyüklüğü, eşyaların az veya çok olması gibi durumlar fark etmeksizin önceden bir hazırlık yapılması şarttır. Hazırlıksız ve aceleci bir şekilde taşınmak oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Bu hem evinizi taşıma sürecinin zor bir hale gelmesine, hem de eşyalarınızın kaybolmasına, zarar görmesine, çizilmesine vs. sebep olabilir. Evimtaş Nakliyat olarak sizlere pratik ev taşıma bilgileri ile alakalı yılların verdiği tecrübemizle yardımcı olmak istiyoruz. Öncelikle, ev taşıma işlemine başlamadan ev toplama işlemini yapmanız gerekir. Ev toplamayı ise ne kadar düzenli yaparsanız, işiniz o derece kolaylaşacaktır. Eşyalarınızı düzenli ve tertipli bir biçimde toplayıp paketlerseniz, çıkarırken ve yeni evinize yerleştirirken o kadar rahat edersiniz.

Taşınırken Eşyalarınızı Düzenli Bir Şekilde Toplayın

Eşyalarınızın düzenli bir şekilde toplanması, taşınma işleminin en önemli adımlarından bir tanesidir. Taşınmaya hazırlıklı olup, günler öncesinden programınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Taşınmaya en az 5 gün kala eşya toplamaya başlamanız, hem yorulmanızı engeller hem de daha basit bir şekilde taşınmış olursunuz. Bu konu pratik ev taşıma bilgileri arasında önem vermeniz gereken konulardan biridir. Eğer eşyalarınızın toplanmasını ve paketlenmesini kendiniz yapamıyorsanız ya da vaktiniz yoksa, biz Evimtaş Nakliyat firması olarak sizlere destek sağlamaktayız. Eşyalarınızın taşınması, toplanması, paketlenmesi gibi tüm aşamalarda hizmetimiz vardır. Eşyaların toplanması esnasında, tüm eşya tiplerinin farklı paketleme biçimiyle taşınması gerektiğini ve bir eşyaya uygun paketleme tekniğinin diğer eşyaya uygun olamayabileceğini unutmamalısınız.

Eşyalar Üzerinde Farklı Paketleme Teknikleri Kullanın

Evinizi taşırken, eşyalarınızın farklı malzemelerden yapıldığını ve hepsi için ayrı teknikler uygulamanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Örneğin, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın gibi beyaz eşyalar taşınırken battaniye gibi yumuşak bir tekstil ürünü ile kaplanmalıdır. Cam ürünler taşınırken ise kağıt ve gazete tarzı şeylerle kaplanması uygun olacaktır. Öncelikle pratik ev taşıma bilgileri arasında eşyaların paketlenme tarzı oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Mobilyalar da tıpkı beyaz eşyalar gibi yumuşak tekstil ürünleri ile kaplanarak taşınmaya uygun ev eşyalarındandır. İş yerinizle ya da evinizle alakalı evrakları, belgeleri ise yanınızda bir çantaya koyarak götürmenizi tavsiye ediyoruz. Taşınma esnasında bu tür belgelerin kaybolması ve yırtılması gibi durumlar çanta içinde oldukları için engellenmiş olacaktır.

Elektronik ve Değerli Eşyaları Dikkatli Şekilde Paketleyin

Maddi değeri yüksek olan televizyon, tablet pc, bilgisayar gibi ürünlerin taşınma esnasında zarar görmemesi için diğer ürünlere oranla daha dikkatli bir biçimde taşınması gerekir. Bu tür eşyalar için sizlere verebileceğimiz en önemli pratik ev taşıma bilgileri arasında eşyaların kendi orjinal paketlerine koyulması gelmektedir. Örneğin televizyonunuzu taşırken, satın aldığınızda içinde geldiği koliyi atmayıp saklarsanız, televizyonu taşımanız daha kolay olacaktır. Ayrıca, televizyon ve laptop gibi ürünlerin kutularıyla birlikte gelen beyaz köpüklerin de atılmamasını öneriyoruz. Bu tür ürünlerin taşınması esnasında , kenarlarının sert bir yere çarpması ihtimaline karşı koruyucu bir madde işlevi görmektedir. Aynı işlemi beyaz eşyalarınızın taşınması sırasında da yapabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınız zarar görmeden ve daha kolay bir şekilde taşınır.