Mutfak Eşyaları Taşınma Sırasında Nasıl Paketlenir Taşınma sırasında birçok eşyanın paketlenme şekli oldukça önemlidir. Özellikle mutfak eşyaları gibi kırılabilecek forma sahip olan objelerin paketlenmesi konusunda son derece dikkatli olmak lazımdır. Eşyaların herhangi bir şekilde kırılmaması adına bu mühim bir konudur. Peki mutfak eşyaları taşınma durumu sırasında tam olarak nasıl paketlenmelidir?

Bardakların İç Kısmını ve Dışını Gazete Kağıtları ile Doldurup Tamamen Sarın

Bardaklarınızın taşınma işlemleri sırasında herhangi bir şekilde kırılıp dökülmemesini istiyorsanız kesinlikle onları gazeteye sarmalı hatta iç kısımlarını da gazete yaprakları ile doldurmalısınız. Böylece bardaklar koyduğunuz alanda tamamen sabit bir şekilde kalacak ve hiçbir biçimde de kırılmamış olacak. Evimtaş Nakliyat firmasından hizmet almadan evvel bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.

  • Bardakların hiçbir kısmı gazetesiz kalmamalıdır. Açıkta cam bir bölge bırakmamalısınız.
  • Bardağın çizilmesine neden olacak hiçbir şeyi bardağa sarmamalısınız, her zaman gazete kağıtlarından kullanın.
  • Bardakları kaldırmadan evvel silmenize ya da yıkamanıza gerek yoktur, taşındıktan sonra bu temel işlemi rahatça yapabilirsiniz.

Çizilebilecek Yapıdaki Gereçleri Her Zaman Yumuşak Dokuda Bir Bezle Sarın

Bazı mutfak gereçleri hassas bir dokuda üretilir. Bu yüzden taşınma sırasında her daim bu tür eşyaları yumuşak kumaşlar ya da kağıtlarla sarmalısınız. Böylece gideceğiniz yere kadar Evimtaş Nakliyat firması araçlarında her bir eşyanız muntazam şekilde duracaktır. Hiçbir sorun çıkmadan taşınma işlemlerinizi bu şekilde tamamlamış olursunuz.

Yemek Takımlarınızı Havlulara Sararak Toplayın

Yemek takımı çabuk kırılabilen bir eşya türüdür. Bu yüzden taşınma esnasında yemek takımınızı mutlaka yumuşak havlulara sararak ambalajlamalısınız. Bu şekilde taşınacağınız yere dek porselen takımlarınız hiçbir şekilde kırılmamış ve çizilmemiş olur. Dilerseniz havlu yerine pamuklu tişörtler ile de sarma işlemini konforlu bir biçimde yapabilirsiniz.

Tencere ve Tavaları Çapraz Biçimde Kutuya Yerleştirin

Tencere ve tavalar özellikle granit gibi çizilebilen malzemelerden üretildiği için taşınma sırasında dikkatlice paketlenmesi gereken mutfak gereçlerinden olurlar. Bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Tencere ve tavalarınızı karton, aynı zamanda dayanıklı formda olan bir kutu içerisine çapraz olacak bir düzende yerleştirin. Böylece çizilme ve kırılma gibi sorunlarla da karşılaşmamış olacaksınız. Kutu daha dayanıklı demir ya da ahşap bir formda olursa daha iyi bir sonuç almış olursunuz.
  • Tava ve tencerelerin birbirini çizmemesine de dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden eşyaları koliye yerleştirirken aralarına gazete kağıdı ile engel koymayı unutmayın. Böylece herhangi bir şekilde birbirlerine temas etmelerini de tamamen önlemiş olacaksınız.
  • Paslanmış haldeki tava ve tencereleri çöpe atın. Aksi halde pas diğer eşyalara da bulaşıp o eşyalara da aynı biçimde zarar verebilir. Dikkatli davranmanız bu konuda kesinlikle çok önemli bir unsur olmaktadır. Mutfak Eşyaları Taşınma Sırasında Nasıl Paketlenir

Taşınırken Tabaklar Neye Sarılır?

Taşınacağınız zaman tabaklarınızı mutlaka bir gazete kağıdına ya da hava alan naylonlara sarmanız gerekir. Mümkünse tabaklarınızı satın alırken gelen kutuyu da kullanabilirsiniz.

Porselen Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir?

Porselen yapıdaki mutfak eşyalarını kağıda sarıp koliye dik biçimde yerleştirebilirsiniz. Tampon görevi görmesi adına kolinin taban kısmına kağıtlar doldurun.

Taşınmadan Önce Mutfak Eşyaları Yıkanmalı mıdır?

Hayır taşındıktan sonra temizlik işlerini yapmalısınız. Öncesinde yapmanıza hiçbir şekilde gerek yoktur. Sadece bulaşık halde olan ürünleri temizleseniz yeterli olacaktır.

Taşınma Sırasında Mutfak Gereçlerini Paketlerken Alternatif Olarak Hangi Ambalajlar Kullanılabilir?

Mutfak eşyalarının yüzeylerini çizmeyecek her ambalaj taşınma sırasında kullanılabilir.

Mutfak Eşyalarının Tamamı Tek Bir Kolide mi Yer Almalıdır?

Hayır; tabakları, bardakları ve diğer gereçleri sınıflandırarak farklı kolilere yerleştirmeniz gerekir.