Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Ev taşıma süreci günler alabilen bir süreçtir. Eşyaları taşımak 1 gün içerisinde hallolsa da, eski evdeki eşyaların toplanması, paketlenmesi, yüklemesi, yeni eve aktarılması, yeni eve yerleştirilmesi gibi durumlar 1 haftayı dahi bulabilir. Her ne kadar hayatımızın belli dönemlerinde taşınsak da zaman zaman hepimiz bu bilgilere ihtiyaç duyarız. Özellikle de memuriyet gibi çok sık şehir değiştirilmesi gereken işlerde çalışan insanlar için taşınmadan önce yapılması gerekenler daha büyük öneme sahiptir. Taşınma olayını  kendimize sorun yapmaktan ziyade, işlerimizi kolaylaştıracak şeyleri yapmaya özen göstermeliyiz. Bu sayede hem taşınmayla ilgili üzerimizde bulunan baskıyı azaltırız, hem de taşınma sürecinin çok daha kolay ve basit bir şekilde ilerlemesini sağlamış oluruz. Size aktaracağımız bilgileri uygulayarak sizler de bu konuda önlemleri alabilirsiniz ve taşınmadan önce yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Lütfen dediklerimizi uygulayıp taşınma işlemini kendiniz için bir sorun olmaktan çıkarın.

İşinizi Son Güne Bırakmayın

Ev taşırken yapılan en büyük hatalardan biri her işi son ana bırakmaktır. Kesinlikle tedbirli ve hazırlıklı olmak adına işlerinizi önceden yapmaya gayret edin. Eğer çalışıyorsanız taşınma gününü tatil gününüze denk getirin. Evinizi nakliyat firması aracılığı ile taşıyacaksanız, araştırma yapıp en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmet verenleri tercih ediniz. Evimtaş nakliyat olarak taşınmadan önce yapılması gerekenler ile ilgili olarak bizimle iletişime geçerek fiyat teklifimizi mutlaka almanızı öneriyoruz. Taşınmak için firma seçerken tecrübe, araçların kalitesi ve ekibin profesyonelliği en önemli karar verme kriterleriniz olmalıdır. Firmayla anlaştıktan sonra paketleme ile alakalı hizmetleri olup olmadığını sorun, paketlemeyi onlar yapacaksa taşınmadan önce yapılması gerekenler konusunda daha rahat olabilirsiniz. Ancak paketlemeyi kendinizin yapması gerekiyorsa önceden kolileme ve poşetleme için gerekli ekipmanları evinizde bulundurun. Ayrıca, taşınmadan bir süre önce nakliyat firmasıyla anlaşarak firmanın o gün dolu olmasının önüne geçersiniz, yani bir nevi rezervasyon yapmış olursunuz.

Taşındığınız Evde Kolay Yerleşim İçin Düzenli Paketleme Yapın

Eski evinizdeki eşyalarınızı ne kadar düzenli ve kategorilere ayırıp paketlerseniz, yeni evinize yerleşim süreniz o kadar kolay ve kısa sürede olacaktır. Ancak, eşyalarınızı baştan savma ve özensiz şekilde paketlerseniz uzun bir süre eşyalarınızı aramakla vakit kaybedebilirsiniz. Eşyaları kategorilerine göre ayırıp, cam, tabak, metal, ahşap, oyuncaklar, plasik eşyalar gibi hepsini ayrı ayrı kolilerde muhafaza etmenizi öneriyoruz. Paketleme işlemini firma yapacaksa taşınmadan önce yapılması gerekenler ile alakalı olarak onlara da ekipmanları ayrı ayrı paketletmek istediğinizi belirtin. Bu sayede, hem eşyalarınızın kaybolması ve karışıklığın önüne geçersiniz, hem de yeni evinizde yerleşim hızınız artmış olur. Ayrıca farklı eşyaların aynı kolilerde ya da poşetlerde taşınması kırılmalara ve çizilmelere neden olabilir. Bunu da göz önünde bulundurarak, ayrı şekilde paketlemeyi ihmal etmeyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir