Beyaz Eşya Taşırken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Beyaz eşyalar, çizilmeye ve bozulmaya en müsait eşyalardandır. Özellikle de ev taşıma işlemi sırasında bu eşyalar mobilyalarla birlikte en çok zarar görme potansiyeline sahip eşyalardır. Beyaz eşyalar hem pahalı hem de bozulduğu zaman kolay kolay düzen tutmayan ve binlerce lira harcayarak yenisini almayı gerektiren ürünlerdir. Bu tür bir sorun yaşamamak için beyaz eşya taşırken dikkat etmeniz gereken şeylere önem vermeniz gerekir. Beyaz eşya taşımak aşama aşama ilerleyen bir süreçtir. Eşyaların güzel şekilde paketlenmesi, kolilenmesi, araçlara yüklenmesi, yeni evinize aktarılması hepsi ayrı birer süreçtir. Tüm bu aşamalarda da dikkat ederek eşyalarınızın zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz. Günümüzde oldukça pahalı fiyatlara satılan beyaz eşyalarda görülecek bir zarar sizi binlerce lira maddi kayba sokabilir. Bu sebeple de beyaz eşya taşırken dikkat etmeniz gereken şeyler konusunda yazdıklarımızı uygulamanızı öneriyoruz. Beyaz eşya taşırken hangi adımları atmanız gerektiği ve hangi aşamalarda ne yapmanız gerektiğinizi sizlere aktaralım.

Beyaz Eşyaların En İyi Şekilde Paketlenmesi  Gerekir

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi beyaz eşyalar maddi olarak oldukça değerli ürünler olduğu için paketleme kısmında özellikle dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Ürünlerin evinize getirilirken kullanıldığı karton kutuları ve köpükleri atmamışsanız bu kutulara köpükleriyle beraber beyaz eşyalarınızı koymanızı ve o şekilde taşımanızı öneriyoruz. Eğer karton kutu ve köpükleri atmışsanız da beyaz eşya mağazalarına rica ederek beyaz eşya taşırken dikkat etmeniz gereken şeyler ile alakalı olarak kutu alabilirsiniz. Eğer karton kutu ve beyaz köpük edinmişseniz dikkatli şekilde bayaz eşyalarınızı bu kutulara kenarlarına bol miktarda köpük koyarak yerleştiriniz. Eğer hiç bir şekilde karton kutu veya köpüğe ulaşma  imkanınız da yoksa ürünleri naylon poşetlerle bantlayarak en dışına da kullanmadığınız battaniye gibi ürünleri sararak önlem alabilirsiniz. Ancak bahsettiğimi gibi beyaz eşya taşırken dikkat etmeniz gereken şeyler konusunda eğer köpük ve karton kutuya ulaşma imkanınız varsa en güvenli ve sağlıklı şekilde taşıma metodu o olacaktır.

Beyaz Eşyaların Nakliyesi ve Yeni Evinize Kurulumu

Söylediğimiz metodlar ile paketleme işlemini yapmışsanız, geriye eşyaların araçlara yüklenmesi ve yeni evinize taşınması işlemi kalmış demektir. Bu işlem için de profesyonel nakliye firmalarıyla çalışmanızı önermekteyiz. Evimtaş Nakliyat olarak, eşyalarınızın paketlenmesi, taşınması ve yeni evinize aktarılması işlemlerini profesyonel ekip arkadaşlarımızla yapıyoruz. Eşyalarınızı paketleme işlemi sonrası beyaz eşya taşırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de araçlara yükleme işlemidir. Araçlara dikkatli ve korunaklı şekilde yüklendikten sonra yakınında kutuyu veya koruyucu naylonu delecek bir eşya olmamasına özen gösterilmelidir. Güvenli ve yakınında zarar verici bir eşya olmadığından emin olunduktan sonra yeni evinize taşınma işlemi yapılır. Yeni evinize eşyalar yerleştirildikten sonra da beyaz eşyaların dışındaki kolileri ve poşetleri çıkartırken eşyaları çizmemeye özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir