Taşınırken İşinizi Kolaylaştıracak Şeyler

Taşınma stresini azaltabileceğiniz ve taşınırken daha az zaman kaybı yaşayacağınız bazı önerilerimiz var. Pek çok farklı sebepten dolayı evinizden taşınmak durumunda kalabilirsiniz. Ev sahibi olup taşınabilirsiniz, memuriyet sebebiyle taşınabilirsiniz, öğrencilik sebebiyle taşınabilirsiniz ya da evlilik sebebiyle taşınabilirsiniz. Hangi sebepten dolayı taşınırsanız taşının taşınırken işinizi kolaylaştıracak şeyler ile alakalı olarak bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir. Plansız ve programsız bir şekilde yapılan taşınma işlemi pek çok farklı soruna yol açabilmektedir. Bunlara örnek verecek olursak, eşyaların kaybolması, iyi paketlenmeyen eşyaların zarar görmesi, taşınacak profesyonel firma bulamamak gibi birçok farklı sebepten dolayı taşınırken işinizi kolaylaştıracak şeyler konusunda vereceğimiz tavsiyelere uymanızı öneriyoruz. Listeleme Metodunu Kullanarak Her Şeyi Yazın

Listeleme Metodunu Kullanarak Her Şeyi Yazın

Taşınmaya başlamadan önce yapmanız gereken her şeyi listeleyerek işe başlayabilirsiniz. Bu sayede hem gözünüzden bir eksik kaçmaz hem de işlemleri daha hızlı ve kolayca halledebilirsiniz. Yani, taşınırken işinizi kolaylaştıracak şeylerden biri de listeleme metodudur. Yapacağınız abonelik kapatma, eşya kutulama, satın alınacaklar, başkasına verilecekler gibi her bir noktayı es geçmeden yazmanızı öneriyoruz. İşlemleri yaptıkça üzerine çizgi çekerek hangi işlemleri yaptığınızı da ayırt edebilirsiniz. Taşınacağınız günü, çalışmadığınız bir tatil gününe denk getirmek de daha rahat taşınma imkanı sağlayacaktır, yani işinizin olduğu gün değil tatil günü taşının.

Nakliyat Firmasıyla Önceden Görüşürek Randevu Alın

Taşınmaya karar verdiğiniz nakliyat firmasıyla taşınmadan birkaç hafta önce görüşmeniz daha doğru olacaktır. Taşınmadan hemen önce ya da 1 gün önce haber verirseniz firma sizin taşınacağınız tarihte dolu olabilir. Bundan dolayı da birkaç hafta önceden nakliyat firması ile iletişime geçerek taşınacağınız tarihe randevu almak daha doğru ve taşınırken işinizi kolaylaştıracak şeyler arasındadır. Evimtaş Nakliyat olarak ev taşımadan önce bizi arayarak hem randevu hem de uygun fiyatlarımız konusunda bilgi alabilirsiniz.

Kolilere ve Eşyalara Etiket Yapıştırarak Daha Kolay Bulabilirsiniz

Taşınırken yapacağınız paketleme işlemi sırasında eşyalarınızı kategorilere ayırarak, hem eşyaların paketlerinin üstüne hem de kolilerin üstüne etiket yapıştırarak eşyalarınızı daha kolay bulabilirsiniz. Örneğin tabak çanakların olduğu koliye etiket yapıştırdığınız zaman tüm kolilere bakarak tabaklarınızı aramak zorunda kalmazsınız. Bu da taşınırken işinizi kolaylaştıracak şeyler arasında önemli bir ayrıntıdır. Sadece kolileri değil dışına poşet geçirdiğiniz ve içi görünmeyen ürünleri de etiketleyerek daha kolay şekilde bulabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Taşındıktan Sonra Her Koliyi Farklı Odaya Koyun

Taşınma işlemi başarıyla gerçekleştirilip yeni evinize eşyalarınızı aktardıktan sonra, kolileri üzerindeki etiketlere ve içindeki ürünlere göre farklı odalara koyun. Yani, tabakları, tencereleri, bulaşık makinasını direkt olarak koli halinde mutfağa koymanız taşınırken işinizi kolaylaştıracak şeylerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra çocuk odasıyla ilgili oyuncaklar vs. gibi eşyaları da çocuk odasına koymalısınız. Yani her koliyi ve eşyayı, ilgili olduğu odaya koymak eşya yerleştirirken avantajlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir