Ev Taşırken Hangi Eşyalar Alta Konulmalı

Ev taşıma esnasında taşınan insanların en büyük sıkıntılarından biri de eşyaların nasıl düzenlenip ne şekilde araçlara yerleştirilmesi gerektiğidir. Profesyonel olarak hizmet veren bir firma ile nakliyat işlemini gerçekleştiriyorsanız bu konuda tecrübeli olduklarından dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak kendiniz taşınmaya karar verdiyseniz bu daha zorlu bir süreç olacaktır. Burada da dikkat etmeniz gereken asıl nokta eşyaların yerleşimidir. Yani ev taşırken hangi eşyalar alta konulmalı konusuna dikkat etmeniz gerekir. Büyük ve kırılması, çizilmesi, darbe görmesi zor olan eşyaları alta koymanızı öneriyoruz. Kırılma potansiyeli yüksek olan cam veya süs eşyalarınızı ise üst taraflara koyarak kırılmasını engelleyebilirsiniz. Bunun yanında paketleme işlemine dikkat ederek de eşyaların sağlam ve güvenli şekilde yeni evinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

En Altta Hangi Eşyaları Taşımalıyım ?

Eşya taşımaya başlamadan önce tüm eşyaların kolili ve koruyucu şekilde poşetlendiğinden emin olmalısınız. Bu aşamadan sonra da eşyaları araca yerleştirme aşamasına geçebilirsiniz. Tüm eşyalarınız taşıma için hazırsa ev taşırken hangi eşyalar alta konulmalı sorusuna cevap olarak metal ve kırılması zor eşyaları en alta koymanızı tavsiye ederiz. Burada metal eşya derken mutfak gereçleri olan blender ya da mutfak robotu gibi eşyaları kastetmiyoruz. Metal masa, çatal kaşık seti gibi ürünlerden bahsediyoruz. Yani, kırılma, darbe görme ya da çizilme ihtimali az olan ya da hiç olmayan ürünler en altta taşınabilir. Kırılma ihtimalı olan cam eşyalar, elektronik ve pahalı ürünler, hızlı şekilde ihtiyacınız olabilecek tornavida, ingiliz anahtarı gibi ürünler, ev taşırken hangi eşyalar alta konulmalı ile alakalı olarak altta durmaması gereken ürünlerdir. Bu eşyaları olabildiğince üst kısımlar koymalısınız ve özellikle de oyun konsolu, laptop gibi  maddi değeri yüksek olan cihazları ayrı ve özel paketleyip taşımalısınız.

Eşyaların Kırılmaması İçin Yapılması Gerekenler

Taşınma işlemi sırasında en çok yaşanan sıkıntılı durumlardan biri de eşyaların kırılabilmesidir. Bu hem yanlış paketlemeden hem de dikkatsiz taşımadan dolayı kaynaklanabilen bir durumdur. Eşyaların kırılmaması için yapılacak şeylerden en önemlisi, eşyaları doğru ve korunaklı şekilde paketlemektir. Bu sayede kırılma riski en aza inerken, sağlam şekilde taşınma ihtimali artar. Kısacası, ev taşırken hangi eşyalar alta konulmalı konusuyla ilgili olarak örneğin her tabağın arasına koruyucu bir kağıt koymanızı öneriyoruz. Aynı şekilde cam ürünlerin arasına da kağıt koyarak da birbirine çarpmasını engelleyebiirsiniz. Elektronik ürünlerin kırılmaması için de yukarıda bahsettiğimiz gbii ayrı ve daha özenli şekilde taşınması gerekir. Örneğin dizüstü bilgisayarınızı veya oyun konsolunuzu en üste ayrı bir şekilde koymanızı öneriyoruz. Bu tür cihazların maddi değeri yüksek olduğu için telafisi daha zor olan ürünlerdir. Beyaz eşyalarınızı da kutularını atmamışsanız kutularına koyup taşıyabilirsiniz, böylece çizilme ihtimalleri azalmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir