İsterseniz profesyonel bir firmayla çalışıyor olun, isterseniz de eşyalarınızı kendiniz taşıyor olun eşyaların kırılması oldukça sık yaşanan bir durumdur. Çünkü, bir evde bulunan tüm eşyaların farklı bir eve nakliyesi oldukça zorlu ve yorucu bir süreç haline gelebilmektedir bu süreç içinde de bazı eşyalar zarar görebilir . Profesyonel bir firma ile çalışıyorsanız eşyaların kırılması riski daha da azdır. Bunun temel sebebi, bu tür firmaların bu işi her gün ve uzun süredir yapıyor olmalarıdır. Bu da doğal olarak bu işte tecrübe kazanılmasını sağlar ve eşyaların kırılma ihtimali daha da azaltılmış olur. Kısacası taşınırken eşyaların kırılmaması için yapılması gerekenler ile alakalı olarak ilk başta profesyonel bir destek alınmasının gerekli olduğunu söylemekte fayda var. Yani, işinde uzman olan bir evden eve nakliyat firması ile çalışarak eşyaların kırılmasını belli ölçüde önlemiş olursunuz. Bu elbette seçeneklerin ilkiydi bunun yanında eşyaların kırılmadan taşınması ile alakalı birtakım tavsiyelerimiz mevcut.

Eşyaları Yapısına Uygun Şekilde Paketlemelisiniz

Taşınırken yapılan en büyük hatalardan biri de eşyaların yanlış paketlenmesi sonucu yaşanan kırılma ve çizilme durumlarıdır. Özellikle de beyaz eşyalar, mobilyalar ve televizyon gibi büyük ebatlı elektronik aletler çok kolay çizilebilen ve maddi değeri yüksek ürünlerdir. Maddi olarak yüksek fiyatlı oldukları için de çizilmelerini engellemek tüketiciler açısından oldukça önemlidir. Bu tür eşyaların taşınması sırasında koruyucu battaniye tarzı büyük ve yumuşak ekipmanlarla kaplanması gerekir. Oldukça önemli olan bu durum taşınırken eşyaların kırılmaması için yapılması gerekenler  içinde dikkat etmeniz gereken noktalardandır. Cam ve benzeri ekipmanları da birbirine değmeyecek şekilde paketlemenizi tavsiye ediyoruz. Matkap, tornavida gibi iş aletlerini de paketlerini delmeyecekleri şekilde yerleştirmeniz çok önemlidir. Kısacası cam ürünlerin aralarına kağıt koymalısınız, çizilme ihtimali olan mobilya ve beyaz eşyaları da battaniye tarzı bir eşya ile kaplamalısınız.

Eşyaların Doğru Şekilde Yerleştirildiğinden Emin Olun

Eşyaları ne kadar doğru paketleseniz de yerleşimi doğru yapmadığınız sürece eşyaların kırılma ihtimalinin her zaman olacağını unutmayın. Eğer işlemleri profesyonel bir firma ile yapıyorsanız, onlar yerleşim konusunda daha bilgili olacaklarından hangi eşyaların hangi eşyalarla yanyana konulacağını muhtemelen bileceklerdir. Ancak kendiniz yerleşim yapıyorsanız oldukça dikkatli ve planlı bir yerleşim yapmanız taşınırken eşyaların kırılmaması için yapılması gerekenler arasında en önemli kriterlerdendir. İlk olarak büyük ebatlı mobilya, beyaz eşya ve benzeri eşyaları yerleştirmelisiniz. Bu eşyaların ebatları büyük olduğundan dolayı, daha sonra yerleştirmeye kalktığınızda araca sığmaları daha zor olacaktır. Ayrıca bu tür hassas eşyaların yanına kesici ve delici aletlerin yerleştirilmemesi gerekir. Çünkü, taşıma esnasında çizilme ve delinme gibi olaylar meydana gelebilir. Ayrıca tüm ürünlerin kolilenip düzenli şekilde araçlara yerleştirilmesi hem taşıma esnasında hem de evde eşyaların yerleştirilmesi esnasında işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir