Asansörlü Evden Eve Nakliyat Tercih Edilmelimi

 

Son yıllarda nakliyat sektöründe en çok dikkat çeken teknolojilerden bir tanesi de asansörlü nakliyat hizmetidir. Bu hizmet verilirken hem hizmet veren nakliyat firmasının, hem de müşterilerin büyük kolaylık yaşadığını söyleyebiliriz. Bu sistemin avantajlarından bahsetmek gerekirse, ilk olarak eşyaların daha kolay ve güvenli bir yöntemle taşınması sağlanmış olur. İkinci olarak bu sistem kullandığı taktirde apartman sakinlerini ve çevrede yaşayan insanları rahatsız etmemiş olursunuz.  Üçüncü olarak ise asansörlü evden eve nakliyat tercih edilmeli mi konusuyla alakalı olarak sistemin normal taşımadan daha hızlı şekilde işlediğidir. Hem müşteriler açısından hem de taşıma hizmeti veren firmalar açısından oldukça pratik ve kullanışlı bir sistem olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sistemin en büyük avantajı, taşınma yorgunluğunu ve stresi en aza indiriyor olmasıdır. Yani, tüm eşyalar el ile merdivenlerden taşımak bu sisteme oranla çok daha yorucu ve uzun süren bir işlemdir. Bu sistemle hem hızlı, hem çevreye karşı duyarlı hem de güvenli bir nakliyat işlemi hizmete sunulmaktadır. Günümüzde oldukça popüler bir sistem olsa da hala gelişmeye devam etmektedir.

Asansörlü Ev Taşıma Hangi Tip Evler İçin Uygundur

Asansörlü ev taşıma sistemi heme hemen her yerde bulunabilir olsa da bu sistem ne yazık ki tüm evlerde ve tüm semtlerde uygulanamamaktadır. Bunun da belli temel sebepleri olmakla birlikte, en temel neden olarak evlerin çok bitişik ve mahallelerin dar olduğu bölgelerde söz konusu sistemin uygulanması zordur. Müstakil evler içinde bu tip bir sistemin uygulanması gereksizdir ve mümkün de olmaz. Kısacası asansörlü evden eve nakliyat hizmeti almak için etrafında çok fazla apartman olmayan, geniş sokağa sahip ve çok alt katta oturmayan müşteriler idealdir. Sistemin işleyişi açısından belirli bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. İstanbul’un çok kalabalık ve mahallelerde ev yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde uygulanması zordur. Bununla birlikte evinizin eşyaların çıkabileceği ölçüde balkon ya da pencereli olması gerekir. Yani tüm pencere tiplerinde ve tüm ev tiplerinde uygulanabilen bir sistem değildir. Gelişen teknoloji ile birlikte ileride tüm ev tiplerine uygulanabilir asansörlü taşıma sistemleri otaya çıkabilir.

Tüm Eşyalar Asansörlü Nakliye Sistemi İle Taşınabilir Mi

En sık karşılaşılan sorulardan bir tanesi de tüm eşyaların asansörlü sistemle taşınıp taşınamayacağı sorusudur. Öncelikle, bulunduğunuz bina ve oturduğunuz kat asansörlü nakliye sistemine uygun ise, bu sistemi kullanabileceğinizi unutmayın. Bu sistemle hangi eşyaların taşınabileceği ile alakalı olarak da hemen hemen tüm eşyaların taşınabileceğini söyleyelim. Ancak çok büyük eşyalar olan mobilyalar, buzdolabı, çamaşır makinesi, LCD tv gibi ürünler asansörlü evden eve nakliyat hizmeti alınıyor olsa bile el ile taşınabilmektedir. Bunun sebebi, bu tür eşyaların sayısının az olması ve eviniz çok yüksek katta ise tehlikeli olabilmesidir. Kısacası eşyalarınızın birçoğu için, asansörlü sistem ile kolay ve pratik bir şekilde nakliyat yapılabilir. Nakliyat ile ilgili asansörlü taşıma konusunda profesyonel bir yardım almanız, evinizin daha hızlı ve güvenli şekilde taşınmasına olanak sağlayacaktır.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =