Ev Taşırken Hangi Eşyaları Atmak Gerekir

Evimizdeki eşyaların bir kısmını taşınırken ya başkasına veriririz ya da çöpe atarız. Ev taşıyacak olan insanların aklına takılan en büyük noktalardan biri de hangi eşyaları paketleyip yeni evime taşımalıyım, hangilerini de başkasına vermeli ya da atmalıyım sorusudur. Sizlere ev taşırken hangi eşyaları atmak gerekir sorusuyla alakalı olarak vereceğimiz en önemli öneri eşyaları tarihine göre değerlendirmeniz gerektiğidir. Örneğin mobilyalarınız birkaç senelik ise değiştirmenizi önermiyoruz. Yine aynı şekilde uzun süreli kullanılabilen beyaz eşyalarınızı da eskimeden değiştirmenizi önermiyoruz. Bununla birlikte taşınacağınız eve fazla geleceğini düşündüğünüz süs eşyaları, masa sandalye gibi bazı ürünleri başkasına vermeniz ev taşırken hangi eşyaları atmak gerekir sorusunun cevabı olabilir. Açıkcası fazla eşya atmanızı tavsiye etmemekle birlikte, kullanılması pek mümkün olmayan, çok eski olan eşyalarınızı atabilirsiniz. Ancak kullanmayı düşünmediğiniz fakat başkası tarafından kullanılma imkanı olan ürünleri atmak yerine ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.

Mobilyalar ve Beyaz Eşyalar Ne Sıklıkla Yenilenmeli

Mobilya ve beyaz eşyalar on yıldan fazla kullanılabilen uzun ömürlü ürünlerdir. Elbette, bu ürünlerin kaliteli şekilde üretilenlerinden bahsettiğimizi belirtelim. Yani kalitesiz ve özensiz şekilde üretilmiş mobilya ve beyaz eşyaların ömrü daha kısa olabilir. Mobilya ve beyaz eşya ile alakalı ev taşırken hangi eşyaları atmak gerekir konusunda eğer bu eşyalar yeni alınmışsa atmamanızı tavsiye etmekteyiz. Ancak eşyaları alalı çok uzun zaman dilimi geçmişse ve yeni evinize yeni mobilyalar ve beyaz eşyalar almak istiyorsanız yine atmak yerine ihtiyaç sahiplerine vermenizi öneriyoruz.

Taşınılan Evin Boyutu Da Eşya Seçiminde Önemlidir

Yeni taşındığınız evin eski oturduğunuz evden daha büyük  ya da daha küçük olması da eşya seçiminde oldukça önemlidir. Yani, eski eviniz genişse ve mobilyalarınız o eve göreyse, yeni taşındığınız ev bu eve oranla ufaksa mobilyalarınız buraya sığmayabilir. Bu durumda ev taşırken hangi eşyaları atmak gerekir sorusuna cevap olarak mecburen yeni evinize uygun mobilyalar almanız gerekebilir. Daha sonra da eski mobilyalarınızı ihtiyaç sahibi birine verebilir ya da ikinci el alım satım yapan bir firmaya satabilirsiniz. Evin daha büyük olması durumunda da ekstradan eşyalar alabilirsiniz.

Profesyonel Nakliye Hizmeti Almanızı Tavsiye Ediyoruz

Ev taşırken dikkat edilecek noktalardan bir tanesi de profesyonel bir firmadan destek almanızdır. Evi kendiniz taşıdığınız taktirde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Paketleme işleminde hata yapabilirsiniz, eşyaları yanlış şekilde araçlara konumlandırarak çizilmesine ve darbe görmesine sebep olabilirsiniz, daha birçok farklı sebepten dolayı profesyonel nakliye firmasından hizmet almanızı öneriyoruz. Ayrıca firma yetkilileri tarafından size ev taşırken hangi eşyaları atmak gerekir sorusuyla ilgili tecrübelerine dayanarak daha detaylı cevap verebilirler. Biz Evimtaş Nakliyat olarak hem evinizin taşınması işleminde, hem de yıllara dayanan tecrübemizle soracağınız taşınma ile alakalı her türlü soruya detaylı şekilde cevap veriyoruz, bizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir