Ev Taşırken Dikkat Edilecek Şeyler

Farklı sebeplerden dolayı evimizden taşınmak durumunda kalabiliyoruz. Bazen iş değişiklikleri, bazen evlilikler bazen de öğrenim sebeplerinden dolayı farklı semtlere, hatta farklı şehirlere taşınabiliyoruz. Taşınmanın getirdiği çeşitli zorlukların yanı sıra, ev taşırken dikkat edilecek şeyler vardır. Şehir içi ya da şehirler arası olması farketmeksizin, taşınırken eşyaların diziliminden, araçlara yerleştirme şekillerine kadar çok farklı durum önem taşır. Yani, eşyalarınızın taşınma esnasında zarar görmemesi için, eşyaların yapısına ve ebatına göre dizilmesi oldukça önemlidir. Kısacası taşınma işlemini çok basit bir olaymış gibi görmemek gerekir. Taşınırken yapılacak bir diğer önemli adım da eşyaları kullanım şekillerine göre ayırıp, hemen kullanılması gereken şeyleri daha üstlere koymaktır. Çünkü bu nokta ev taşırken dikkat edilecek şeyler konusunda dikkat edilecek en önemi husustur.

Taşınma Sırasında Hangi Eşyaları Yanıma Almalıyım

Ev taşırken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de önemli eşyaların yanınızda bulunmasıdır. Her an ihtiyacınız olabilecek eşyalarınızı kolilerin altına koymak yerine yanınızda taşımanız son derece önemlidir. Çünkü, ihtiyacınız olabilecek eşyaları düzgün bir şekilde paketleyip yanınıza almak, ihtiyaç anında çok işinize yarayacaktır. Bunun yanında ev taşırken dikkat edilecek şeyler arasında diğer bir önemli nokta elektrikli aletlerin yanınızda ve ulaşabileceğiniz bir yerde bulunmasıdır. Özellikle de televizyon, radyo, oyun konsolu ya da benzeri elektronik aletlerin kumandaları ile pillerini yanınıza almanız ev taşırken dikkat edilecek şeylerden biridir. Evinizi taşıma işlemi bittikten sonra da elektronik aletlerinize ait bu kumanda ya da piller hemen elinizin altında olacağı için aramak zorunda kalmazsınız. Yanınıza alacağınız diğer önemli ekipmanlar ise tornavida ve çekiç gibi aletlerdir. Bu aletler de ani şekilde lazım olma potansiyeli oldukça yüksek olan aletlerdir.

Ev Taşırken Paketleme İşlemi Nasıl Olmalı

Taşınırken evdeki eşyaların paketlenmesi konusunda oldukça titiz davranmalısınız. Çünkü, her eşyanın boyutu ve yapısı birbirinden oldukça farklıdır. Yani, cam eşyalarınızı, metal eşyalarınızı ya da ahşap eşyalarınızı farklı yerlere koymanız gerekir. Ev taşırken dikkat edilecek şeylere baktığımız zaman, eşyaların yapısına göre paketlenmesi taşınma işlemi sırasında işinize yarayacaktır. Eğer evden taşınırken lojistik firması aracılığı ile taşınıyorsanız, paketleme işlemini büyük ihtimalle firma görevlililer yapacaktır. Halen paketlemeyi size yaptıran şirketler olsa da biz Evimtaş Nakliyat olarak paketleme işlemini ekip arkadaşlarımızla birlikte yapmaktayız. Ev taşırken dikkat edilecek şeyler arasında önemli bir diğer nokta da mobilyaların taşınması işlemidir. Mobilyalar çizilme ve darbe almaya müsait eşyalar olduğu için taşınırken dikkat edilmesi son derece önemlidir.

Ev Taşırken Elbiseler Nasıl Konulmalı

Elbiselerin yırtılmadan ve sorunsuz olarak yeni evinize taşınması için, ev taşırken naylon poşetlerin içine koymanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede elbiselerinizin üzerinde koruyucu bir katman olduğu için zarar görme ihtimali oldukça azalmış olur. Yani, sadece ev gereçlerinizi değil kıyafetlerinizi de ev taşırken dikkat edilecek şeylar arasında sayabiliriz. Bu arada, takım elbiselerinizi de taşırken takım elbise koruyucu ile taşımanızı öneriyoruz. Eğer böyle bir eşyanız mevcut değilse de herhangi bir takım elbise satan mağayaza giderek takım elbise koruyucu alabilirsiniz. Yalnızca takım elbisenizi değil, diğer değerli kıyafetlerinizi de bu tür şeylerin içinde yeni evinize taşıyabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir