İşyeri Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalnızca ev taşırken değil, iş yeri taşırken de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Pek çok sebepten dolayı iş yerimizi taşımak durumunda kalabiliriz. Yeni bir destinasyonda daha iyi bir iş yeri bulmak, kira olarak daha uygun şartlarda bir iş yeri bulmak ya da daha büyük bir iş yerine taşınmak gibi çok farklı sebeplerden ötürü iş yerinizi taşımak isteyebilirsiniz. Anck burada asıl önemli olan iş yeri taşırken dilkkat edilmesi gerekenlerdir. İş yeri taşımanın ev taşımaya göre daha farklı anlamda dikkat edilecek şeyleri bulunur. Öncelikle iş yerinizin ne tür bir işletme olduğu konusuna bakarak taşımanız önemlidir. Çünkü, metal ve iş makinası ağırlıklı bir iş yeri taşımakla, gıda üzerine faaliyet gösteren ve içerisinde bol miktarda gıda bulunan bir iş yerini taşımak farklı şeylerdir. Tüm bu sebeplerden dolayı her iş yeri için sektörüne göre  iş yeri taşınırken dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Sizlere hangi sektördeki iş yerinin ne şartlarla taşınması gerektiğini aktaralım.

Gıda Üzerine Hizmet Veren İş Yerlerini Taşımak

Bildiğiniz gibi gıda üzerine hizmet vermek en riskli sektörlerin başında gelir. Çünkü, içerisinde bulunan gıda maddelerinin bozulma ve çöpe gitme ihtimalı vardır. Bu sebepten dolayı da gıda alanında faaliyet gösteriyorsanız ve iş yeri taşırken dikkat edilmesi gerekenleri merak ediyorsanız yazımızı dikkatlice okuyun. Gıda işletmesine sahipseniz ve dükkanınızı taşımaya karar verdiyseniz öncelikle buzdolabı, derin dondurucu benzeri soğuk hava ünitelerini taşımalısınız. Nakliyat edilen aracın en üst kısmına ve hemen indirilebilecek noktaya buzdolabı ya da derin dondurucu gibi şeyleri koyun. Bunun sebebi ise, bu elektrikli aletlerin hemen kullanımına ihtiyac duyulmasından dolayıdır. Yani, iş yeri taşırken dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak, tavsiyemize uyarsanız donmuş gıda, et ve tavuk ürünleri, dondurma gibi soğuk hava isteyen gıda maddelerini hızlıca yerleştirebilirsiniz. Kuru gıda ya da konserve tarzı ürünlerin bekleme süreleri daha uzun olduğu için onları taşınma işleminde daha arka sıralara koymanızda sakınca yoktur. Ayrıca, ezilebilecek gıdalar yerine konserve tarzı gıdaları alta koymalısınız.

Metal ve Ahşap Ürünler Satan İş Yerlerini Taşımak

Mobilya dükkanları, CNC atölyeleri, süs eşyası satan yerler gibi herhangi bir gıda ürünü bulunmayan işletmeleri taşımak gıda ürünü satan işletmeleri taşımayta göre çok daha kolaydır. Hem eşya sayısı dah az olur hem de iş yeri taşırken dikkat edilmesi gerekenler daha azdır. Örneğin bir mobilya mağazınız var ve daha büyük bir dükkana taşınmak istiyorsanız bu konuda dikkat edeceğiniz en önemli nokta mobilyaların kırılmadan ve çizilmeden taşınmasıdır. Yine aynı şekilde CNC atölyeleri de elektrikli ve pahalı aletleri bulunan işletmelerdir. Bu aletlerin zarar görmeden taşınmasına dikkat edildiği taktirde çok da fazla bir detaya gerek kalmaz. Süs eşyası satan işletmeler için ise durum biraz daha farklıdır bu tür işletmelerde mobilya ya da metal ile ilgili işletmelere göre iş yeri taşırken dikkat edilmesi gerekenler daha fazladır. Çünkü, dükkanda bulunan ürün sayısı çoktur. Bu tür işletmeler için de ürünlerin kırılmadan düzenli şekilde paketlenip taşınmasına dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir