Ev taşırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de eşyaların doğru bir biçimde paketlenmesidir. Eğer eşyalarınızı doğru paketlemezseniz, taşıma esnasında çok büyük ihtimalle zarar görecektir. Günümüzde insanlar pek çok farklı sebeplerden ötürü ikamet ettikleri evleri değiştirebiliyorlar. Bunun genelde temel sebebi iş değişikliği olmaktadır. Ayrıca yeni ev satın alınma gibi durumlarda da ev taşıma işlemi gerçekleştirilir. Eğer yeni bir ev almışsanız ya da başka bir sebepten ötürü ev taşıyacaksanız ev taşırken eşyalar nasıl paketlenmeli konusuna oldukça büyük bir titizlikle yaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Günümüzde bu işlemi genellikle profesyonel nakliyat firmaları gerçekleştiriyor. Biz de Evimtaş Nakliyat olarak, evinizi taşımadan önce eşyalarınızın paketlenmesi işlemini yapıyoruz. Sizlere bu konuda verebileceğimiz önemli bilgilerden ilki, eşyalarınızın ebatlarına uygun şekilde bir paketleme işlemi yapmanızdır. Yani, eşyalarınıza boyutundan çok büyük ya da boyutundan çok küçük paketler kullanmanız eşyalarınızın zarar görmesine sebep olabilir.

Ev Taşırken Kırılabilecek Eşyaların Paketlenmesi

Evinizi taşırken özellikle de cam ve porselen eşyalarınızın çok dikkatli bir biçimde paketlenmesi gerekmektedir. Eğer bu tür eşyalar uygun şekilde paketlenmezse, büyük ihtimalle kırılacaklardır. Buna önlem olarak bu eşyaların nasıl paketleneceğini sizlere aktaralım. Cam ve porselen eşyaların arasında kağıt ya da gazete gibi birbirine çarpasını engelleyici bir şeylerin olduğundan emin olun. Daha sonra ev taşırken eşyalar nasıl paketlenmeli sorusuna cevap olarak verebileceğimiz diğer bir önemli noktada cam ve porselen eşyaları birbirine çok yakın şekilde paketlememeniz gerektiğidir. Yani, tüm porselen tabakların ve cam eşyaların arasında ayırıcı ve kırılmasını engelleyici birşeyler olması gerekmektedir. Bir kolinin içerisine porselen tabakları aralarında gazete kağıtları olacak şekilde yerleştirdiğiniz zaman, diğer kolideki cam vya porselen eşyaların direkt olarak yanına yerleştirmeyin, ikisinin arasına başka eşya yerleştirerek taşınması kırılmayı engellemek açısından daha doğrudur.

Taşınırken Tüm Eşyalarınızı Kolileyip Bantlamalısınız

Eşyalarınızı taşırken, tüm eşyalarınızı kolilere ayırmanız avantajlı bir durum olacaktır. Çünkü, bu sayede eşyaların karışmasını ve kırılmasını engellemiş olursunuz. Eğer eşyalarınızı kolilemeden, poşetlerle ya da herhangi bir güvenlik önlemi olmadan taşırsanız yanlış bir işleme imza atmış olursunuz. Tüm eşyalarınızı farklı ebatlardaki koliler yerleştirerek taşınma işlemine başlamanızı tavsiye ediyoruz.  Eşyalarınızı kolilerken de ev taşırken eşyalar nasıl paketlenmeli sorusuna cevap olarak, her eşya türü için farklı koli kullanmanızı önerdiğimizi söyleyebiliriz. Ayrıca bıçak, çatal gibi delici ve kesici aletlerin de daha dikkatli bir şekilde kolilenmesi ya da paketlenmesi gerekmektedir. Bu tür eşyalar taşınma sırasında koliyi delerek yakınında bulunan televizyon ya da beyaz eşya gibi çizilmeye müsait eşyalarınıza zarar verebilmektedir. Buna önlem olarak da bu tür eşyaları yanyana bir şekilde taşımamanızı öneriyoruz. Ek olarak tüm kolilerinizin ağzını bantlayarak taşıma işlemi yapmanız, eşyaların dökülmemesi için oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir