Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat
nakliyeci
İsim
E-Posta
Telefon
İstenen Hizmet
Açıklama

Paketleme Rehberi

 

Paketleme Rehberi

Nakliyatta paketleme işlemleri için gerekli olan bazı materyaller bulunmaktadır. Bunlar;

·         Ambalaj bandı

·         Gazete kâğıdı

·         Kağıt Ambalaj

·         Kalın kartonlar ve koliler

·         Ekstra koruma kartonları

·         Dolap kartonları

·         Stretchwrap

·         Etiket

Tüm bu malzemelerin yanı sıra, eşyalar toplanmadan önce hangi odadan toplanmaya başlayacağınıza ve ne kadar süre harcayacağınıza dikkat etmeli ve belirli bir plan çerçevesinde eşyaları toplamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca odalarınızdaki eşyaları toplamak adına nakliye firmamızdan yardımcı personel talebinde de bulunabilirsiniz. Eşyaları toplarken, eşyaların boyutları ve ağırlıklarına sınıflandırmalar yapmalı ve eşyalara uygun olan kutular tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra kırılacak olan eşyaları ya da ağır olan eşyaları da özellikle kalın kartonlar ile ambalajlamalı ve yerleştirmelisiniz.

Kişisel bilgisayar, yazıcı, tarayıcı veya diğer donanımların ambalajı için ise;

İlk olarak elektronik cihazların tümünün kablolarını çıkararak, içerlerinde cd ya da herhangi bir şeyin olup olmadığını kontrol ediniz.  Yazıcı vb. cihazlarda bulunan kartuşları da mutlaka cihazınızdan çıkararak ayrıca paketlemelisiniz.

En son olarak paketleme hizmetinde, eşyaların tümüne etiket yapıştırılmalı ve numaralandırmalıdır. Bu sayede hem taşınması hem de eşyaların yerleştirilme düzeni oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.